סיור וירטואלי של המטבח – תהליך חשוב בשיפוץ הבית

הדמיית מטבח

הדמיית מטבח תהליך חשוב בשיפוץ הבית – אחרי הרבה מאוד שנים, שאנשים רכשו מטבחים וגם יקרים מאוד לבתיהם, אבל בזמן אמת, כאשר היו צריכים לתפקד במטבח הזה, לבשל או לשהות בו זמן ארוך, מצאו שהתכנון של המטבח לא קולע לצרכים שלהם, לא נוח. הם מתעייפים מלהגיע למוצרים או למצרכים שצריכים להיות בהישג יד, קשה להם לשלוף את הסירים וכלי הבישול וכל התכנון של המטבח בעצם, כלל לא עונה על הצרכים. הבישול והשהייה במטבח הזה מתישים אותם, ולו יכלו היו משנים לגמרי את כל התכנון של המטבח הזה, שאולי הוא מאוד יפה ויוקרתי בפני עצמו, אבל הוא לגמרי לא משרת את מה שהם צריכים.

אחד העקרונות החשובים בכל מטבח הוא, שהקמה שלו נועדה כדי לשרת את בעליו ולא להיפך. אם בעל המטבח מוצא את עצמו מחפש שעות אחר מוצרים, לא זוכר איפה הוא מיקם כל כלי והוא מתקשה לעשות דברים במהירות הסבירה במטבח הזה שכן, התכנון לא מתאים להתנהגות ולדינמיקה שלו במטבח, אז הוא יכול להבין מהר מאוד שהבחירה שלו לא הייתה נכונה ולהצטער על כך שמה שנראה על הנייר לא עובד במציאות, לא אתו לפחות וגם להצטער על כך שכאשר הוא קנה את המטבח לא הייתה תוכנה של הדמיית מטבח שהתפקיד שלה הוא בדיוק למנוע טעויות מסוג זה. 

סיור וירטואלי במטבח שלנו

כאשר אנו מתכננים קנייתו של מטבח חדש, אנו מקפידים לבחור כל פריט ופריט, משקיעים המון זמן בתכנון של המטבח עד שהתוצאה תמצא חן בעינינו. אבל, אף פעם, מלבד להביט על תמונה אולי, לא נוכל לראות ולהבין ממש מהי התוצאה הסופית של המטבח שנרצה להזמין. לעתים גם אחרי שמרכיבים את המטבח הוא נראה שונה ממה שקנינו, וזה קורה אגב לא רק עם מטבח אלא עם עוד מדברים שאנחנו קונים ובעיקר דברים גדולים כמו רהיטים, וילונות ועוד.

אז מה נעשה אם כמו שקורה לפעמים, אחרי שיעמידו את המטבח אנו נתאכזב ממנו. פתאום אנחנו אומרים לעצמנו שהיינו משנים פה ומשנים שם, ומעבירים את הסכו"ם למקום אחר, ומזמינים עוד ארון וכו'. כלומר מה האפשרות שלנו היום לרכוש מטבח שיענה על הצרכים שלנו, כמו שזה נראה על הנייר בשרטוטים גם במציאות.

יש רק דבר שיכול לבחון את זה- הדמיית מטבח וסיור וירטואלי במטבח העתידי שלנו. 

הדמיות עיצוב פנים – ככה קונים היום 

עד לפני כמה שנים, לא יכולנו לדעת בוודאות איך ייראה המטבח החדש שלנו, עד שהוא לא הורכב במקומו. היום יש פיתוחים טכנולוגיים שונים, אשר מאפשרים ביצוע הדמיות מטבח לפני שמרכיבים אותם. זהו נושא מאוד חשוב. באמצעות ההדמיה אפשר לראות אם הדמיית מטבח אכן מציגה את המטבח כמו שציפינו. היא תעניק לנו את התמונה הכללית לא רק של המטבח אלא גם של הצנרת, מוצרי החשמל מיקומי הכיורים, משטח העבודה, ארונות המטבח, מקומות האחסון ואפילו נוכל לפתוח ולסגור מגירות ולבחון את עומקן. 

ראו עוד: הדמייה אדריכלית | הדמיות תל מימדסיור וירטואלי